Több százan, köztük neves színészek, előadóművészek, színházigazgatók, rendezők és drámapedagógusok búcsúztatták Kiss Lászlót, a Magyar Versmondók Egyesületének elnökét Budapesten, a Rózsák terén az Árpád-házi Szent Erzsébet-plébániatemplomban, ahol a művész-szakember hamvait helyezték pénteken végső nyugalomra. Római katolikus gyászszertartása után közvetlenül a Fészek Művészklubban rendeztek emlékestet a tiszteletére, ahol a folyamatos telt ház mellett órákon át búcsúztak a kollégák, pályatársak és barátok.
Kiss László, akit az Emberi Erőforrások Minisztériuma és a Magyar Versmondók Egyesülete is saját halottjának tekint, a Latinovits Emlékmű Alapítvány kuratóriumi elnöke, a Magyar Szín-Játékos Szövetség alapítója és az Országos Diákszínjátszó Egyesület egyik életre hívója volt, és elvitathatatlan érdemeket szerzett az amatőr művészeti ágak kibontakozásában, a hazai és Kárpát-medencei tehetségkutatásban és tehetséggondozásban.
Egyházi búcsúszertartásán fia, Kiss Gergely mellett barátja és elnöktársa, Lutter Imre Radnóti-díjas előadóművész mondott búcsúbeszédet, Huzella Péter Kossuth-díjas és Gerendás Péter Liszt-díjas előadóművészek, valamint Bakos-Kiss Gábor, a Nemzeti Színház és a Versmondók Egyesülete művésze, egykori tanítvány énekelt, s a Magyar Kultúra Lovagjai tisztelegtek a ceremónia alatt.
Lutter Imre búcsúbeszédében hangsúlyozta: Kiss László már életében legendává nőtt. Miközben minden embert történetek vesznek körül, az izgalmas embert tabuk, karizmák és legendák kísérik. A legtöbbről az izgalmas ember nem is tud. Sőt, sokszor azt sem tudja, hogy izgalmas. Mert nincs ideje azzal foglalkozni. Mert ott van neki a társadalom, a közösség, a filozófia, a képzőművészet, az irodalom, a színház, a tánc, a film, a költészet és a versmondás – fogalmazott.
Mindez pedig a többi embert jelenti, akiket figyel, akiknek alkot, akiket segít, akiknek adni próbál és adni tud. Az ő történetük az izgalmas ember történetévé válik, mert ő változtatja meg, neki van ereje mássá válni és mássá tenni. Mert varázsol. S közben az izgalmas ember észre sem veszi, hogy mennyi életet ad, mennyi vágyat kelt, mennyi hitet ad vissza, mennyi érzést hoz felszínre, s hogy ő maga közben minden ilyen új vagy visszaadott érték, megjavított emberi gyarlóság, kinyílt tekintet középpontjává válik. És maga is legenda lesz. Ilyen legendává vált Kiss László – mondta Lutter Imre.
A búcsúszertartás végén a templom alagsorában található urnatemetőben a Család, a minisztérium képviselői és a Magyar Versmondók Egyesületének elnöksége helyezte Kiss László hamvait a Versmondó folyóirat egy példányával és karizmatikus sáljával együtt végső nyugalomra, felesége, Kiss Marianna mellé.
A búcsúszertartást követően a közeli Fészek Művészklubban tartottak emlékestet Kiss László tiszteletére, ahol állófogadás mellett szintén több száz emlékező rótta le kegyeletét versben, zenében, nekrológban. Itt részleteket mutattak be a Wiegmann Alfréd rendező által készített portrébeszélgetéséből, levetítették lejellemzőbb képeit és videoklipjét, felidézték elhíresült bölcsességeit.
Fellépett többek között Takács Bence előadóművész-műsorvezető, Turczi István költő, a Kávészünet zenekar, Borbély Sándor színművész, Bánki Beni slam poetry- és verselőadó, Mohai Gábor, Korhecz Imola, Hajvert Ákos és Havas Judit előadóművészek, Bagossy László és Alapi Tóth Zoltán rendezők, Molnár György és Pécsi Marcell verszenészek, Linka Ágnes műsorvezető, Joós Tamás és Bartolf Zsuzsanna énekmondók, illetve számos versmondó és a társszervezetek vezetői is.
Kiss László, a versmondás és az amatőr színjátszás egyik legjelesebb jelenkori képviselője december 29-én váratlanul, 72 éves korában hunyt el. A Radnóti-, Bessenyei- és Csokonai-díjas alkotó tiszteletére a közeljövőben emléktábláját avatnak, és ugyancsak közművelődési szakember feleségével, Kiss Mariannával közös szobor állítására készülnek.
A fotókat Komka Péter készítette.