Barion Pixel
Connect with us

Új évfolyam az Íróiskolában

Hírek

Új évfolyam az Íróiskolában

Az Íróiskola célja, hogy olyan magas színvonalú, összetett képzést nyújtson, mely korábban nem volt még Magyarországon. Hangsúlyt fektetnek a gyakorlatra: hallgatóik szemináriumok keretében sajátíthatják el az írói mesterség fogásait. Másfelől előadásokat hallgatnak a huszadik századi magyar és világirodalomról, valamint az irodalomtudomány legalapvetőbb kérdéseiről.

A gyakorlat és a tehetség mellett ugyanis ugyanolyan fontos az is, hogy egy leendő író ismerje azt a területet, ahová írásaival belép, tisztában legyen a kortárs irodalom aktuális folyamataival éppúgy, mint a kortárs irodalmat meghatározó hagyományokkal – az irodalom történetével. Harmadrészt pedig előadásokat hallanak a kortárs irodalmi élet fontos praktikus kérdéseiről: a különböző intézményekről, folyóiratokról, a digitális irodalomról és a szerzői jogokról. Ezek az ismeretek az irodalmi élet mindennapjaiban való eligazodáshoz elengedhetetlenek.
A kurzusok mindenki számára nyitottak. Ajánlhatók azoknak, akik írni szeretnének, de nem tudják, hogyan kezdjenek neki és azoknak, akik már írnak, és szeretnék íráskészségüket fejleszteni, írásaikat másokkal megvitatni. Az írás képessége emellett az élet sok területén hasznos: a kreatív írás fejlesztése révén fejlődik a kommunikációs készség, megtanuljuk pontosan, célratörően kifejteni a véleményünket, könnyebben értjük mások mondandóját. A cél, hogy mindenki megtalálja azt a műfajt, amely a legjobban illik hozzá, amelyben a legkönnyebben ki tudja fejezni magát.

Az Íróiskola akkreditált felnőttképzés. A hallgatók a képzés első, alapozó és második éve után is tanúsítványt kapnak.

A képzés két éves, négy féléves, félévenként 64 órás.

A hallgatók hetente két szemináriumon vesznek részt, a délutáni órákban, valamint havi egy szombaton – félévenként négy alkalommal – két előadást hallgatnak.

A képzés két szakirányon indul: szépirodalmi, valamint kritika-, esszé-, publicisztika-, magazincikk-írói szakirányon. A két szakirány hallgatói külön vesznek részt a szakirányukhoz tartozó alapozó szemináriumon, az előadásokat pedig együtt hallgatják, és szabadon választanak egyet a választható szemináriumok közül. A második évben a szépirodalmi szakirányon lehetőség lesz költői, prózaírói és drámaírói szemináriumokon részt venni, a másik szakirány hallgatói pedig a kritika- és esszéírás, illetve a publicisztika- és magazincikk-írás közül választhatnak.

Continue Reading
You may also like...

További Hírek

  • Hírek

    BME VÁRI IRODALMI SZÍNPAD TÖRTÉNETE

    By

    MEGHÍVÓ A TEMI FŐVÁROSI MŰVELŐDÉSI HÁZA TISZTELETTEL MEGHÍVJA ÖNT A DEBRECZENI TIBOR RENDEZŐ ÁLTAL VEZETETT BME VÁRI IRODALMI SZÍNPAD TÖRTÉNETE (1968-1980) CÍMŰ KIÁLLÍTÁS MEGNYITÓJÁRA IDŐPONT: 2025. MÁRCIUS 10. 18 óra HELYSZÍN: TEMI...

  • Hírek

    Elhunyt Taxner-Tóth Ernő

    By

    A Magyar Írószövetség szomorúan tudatja, hogy 2025. január 27-én elhunyt Taxner-Tóth Ernő (1935–2025) Széchenyi-díjas irodalomtörténész, akadémiai doktor, professor emeritus.

  • Hírek

    Nagyszabású bemutató: Lutter Imre új kötete

    By

    December 3-án mutatják be Lutter Imre vadonatúj, Test és tudat című verseskötetét az Operettszínház Kálmán Imre színpadán, sztárvendégek közreműködésével.

  • Hírek

    Felfedezések

    By

    Rendhagyó kiállítás nyílt az INDA Galériában a 110 éve született Kazinczy János Antal, az itthon talán még kevesek által ismert festő – és szobrászművész életművéből.

  • Hírek

    Ők az idei Radnóti-díjasok

    By

    A Radnóti-díjak átadásával ért véget a XXVIII. Radnóti Költészeti Biennálé, amelynek programjai a Győri Nemzeti Színházban és Abdán, Radnóti kivégzésének emlékhelyénél zajlottak

To Top