Barion Pixel
Connect with us

Színházi alkotótábor Gyomaendrődön

Hírek

Színházi alkotótábor Gyomaendrődön

Az Országos Diákszínjátszó Egyesület a tavalyi nagysikerű esemény után idén augusztusban újra színházi alkotótábort szervez a színjátszással, színházcsinálással, színpadiszöveg-írással foglalkozó diákok, csoportok és csoportvezetők számára. Az ODE Egyetem legújabb képzése is itt debütál: 60 órás kreatív tánctanfolyamra hívják a pedagógusokat.

Az Országos Diákszínjátszó Egyesület (ODE) régi, fontos hagyományt elevenít fel, amikor országos hatókörű diákszínjátszó tábort szervez. Az egyesület felhívásban hirdetett nyílt pályázatot diákszínjátszók, diákszínjátszó csoportok, csoportvezetők, illetve színpadiszöveg-írással foglalkozók részére. A pályázat célja, hogy táborozási lehetőséget biztosítson mindazok számára, akik színházi alkotótáborban kívánnak részt venni. Az ODE-tábort 2022. augusztus 14-21. között Gyomaendrődön rendezik meg.

A jelentkezőknek – attól függően, melyik csoport tagjai kívánnak lenni – rövid bemutatkozást, motivációs levelet, esetenként videós prezentációt kell benyújtaniuk. Az egyhetes, intenzív tanulási, kikapcsolódási, szórakozási és feltöltődési lehetőséget jelentő tábor önköltséges. A részvételi díj tartalmazza a szállás, a napi háromszori étkezés, a tréningek és a kapcsolódó esti programok díját is.

 

 

 

 

 

 

Az idei tábor trénerei között ott találjuk többek között Szabó Rékát, a Tünet Együttes vezetőjét, Fábián Pétert, a k2 Színház alapítóját, Markó-Valentyik Anna Junior Príma-díjas bábművészt, Patonay Anita színész-drámatanárt, Rozs Tamás zeneszerzőt, Tárnoki Márk rendezőt, Barna Lilla színművész-koreográfust, Bori Viktor színész-drámatanárt, a Káva Kulturális Műhely tagját, továbbá Kelemen Kristóf író-rendező-dramaturgot.

A szervezők a pályázat keretében két diákszínjátszó csoportot, továbbá tizenöt egyénileg jelentkező diákszínjátszót, tíz csoportvezetőt, illetve nyolc, 30 év alatti, színpadiszöveg-írás iránt érdeklődő fiatalt várnak Gyomaendrődre. Jelentkezni 2022. június 25-ig lehet, a pályázatokat 2022. június 30-ig bírálja el az ODE választmánya. Előnyt élveznek azok a jelentkezők, akik az ODE korábbi rendezvényein nem tudtak részt venni.

Pályázni itt lehet: https://diakszinhaz.hu/felhivas-diakszinjatszo-alkototabor-palyazat/

 

 

Az ODE tábor idején, szintén Gyomaendrődön debütál az ODE Egyetem legújabb képzése, amire jelképes, tízezer forintos részvételi díj mellett 2022. augusztus 1-jéig lehet jelentkezni: Gera Anita szabadúszó táncművész, tánctanár, koreográfus és jógaoktató 60 órás akkreditált pedagógus-továbbképzést vezet a kreatív tánc módszertana iránt érdeklődő pedagógusok számára. A kreatív tánc témájú, a néptánc alapjaiból és továbbgondolásából, valamint két moderntánc-műfaj alapjaiból összeállított pedagógus-továbbképzési program jelenleg nem létezik Magyarországon, a kezdeményezés hiánypótló jellegű. A tematikai egységek a néptánc alapjaitól a két moderntánc-irányzat alapjain át a szabad, improvizációra, majd a kötött, szerkesztett mozgásfolyamatokra és rövid mozgásos koreográfiák elkészítésére összpontosítanak. A tematikai egységekben a résztvevők először elsajátítják a néptánc, a Graham- és Limón-tánctechnikák alapjait. A későbbiekben ezen tánctechnikákat önállóan, de legfőképpen saját ízlésük és képességeik szerint ötvözve, keverve, akár saját önálló mozgásos nyelvrendszert is létrehozhatnak, majd különböző etűdöket, akár rövid koreográfiákat készíthetnek. A módszer nem csak a mozgásos készségeket, hanem a kreativitást, a testtudatot, az együttműködést, a kommunikációt, a problémamegoldó készségeket is fejleszti. A tanfolyam erősen ajánlott olyan pedagógusoknak, szakembereknek, akik hisznek a művészettel nevelésben, a kreativitás kibontakoztatásában a tánc nyelvezetén keresztül.

Jelentkezés itt: https://forms.gle/tL2cbNNA3Xf4i4hDA

További információ az odeposta@gmail.com címen kérhető

Continue Reading
You may also like...

További Hírek

  • Hírek

    Fórum a színházi szervezetek jövőjéről

    By

    A Magyar Versmondók Egyesülete is részt vett a Magyar Színházi Társaság minap megtartott szakmai fórumán, ahol a színházi élet kihívásait, elmúlt másfél évtizedes tapasztalatait és jövőbeni kérdéseit is megvitatták a résztvevők.

  • Hírek

    Újra Petőfi nevét viseli a laktanya

    By

    Péntek délelőtt hivatalosan is visszakapta korábbi nevét a Petőfi Sándor-laktanya – ezt Ruszin-Szendi Romulusz honvédelmi miniszter jelentette be a laktanyában tartott ünnepélyes eseményen.

  • Hírek

    Az erdélyi irodalom jövője

    By

    A magyar irodalom közösségteremtő erejéről, az erdélyi kulturális örökség megőrzéséről és a kommunista múlt feltárásának szükségességéről is szó esett a Méhes György – Nagy Elek Alapítvány csütörtök esti kolozsvári díjátadó gáláján.

  • Hírek

    Elhunyt Czegő Zoltán

    By

    A Magyar Írószövetség szomorúan tudatja, hogy 2026. április 29-én elhunyt Czegő Zoltán (1938–2026) költő, író, újságíró.

  • Hírek

    Nevezz a Latinovits Versmondó Versenyre!

    By

    A Latinovits Emlékmű Alapítvány idén is meghirdette a Kárpát-medence egyik rangos versmondó eseményét, a XXXI. Latinovits Zoltán Vers- és Prózamondó Találkozót és Versenyt, amelyet Latinovits Zoltán halálának 50. évfordulója alkalmából rendeznek meg....

To Top