Barion Pixel
Connect with us

Kézzel-lábbal ír verset a kínai lány

Hírek

Kézzel-lábbal ír verset a kínai lány

Egészen egyedi módját választotta egy 26 éves kínai lány a versírásnak. A költészetkedvelő egyszerre kézzel és lábbal is képes leírni a rímelő sorokat. Az eset biológiai szempontból érdekes, a költészete milyenségéről keveset tudunk.

Csen Szejüan, egy 26 éves kínai lány egyszerre tud írni a jobb és a bal kezével. Most a Reuters is beszámolt arról, hogy a csodabogár milyen újabb mutatványt sajátított el. Szejüan rájött, hogy a lábfejében megtalálható izmokat a funkciójuktól eltérően is tudja hasznosítani. A lány megtanult lábbal is írni.

 

De természetesen nem állt meg itt, a különleges tehetség addig gyakorolt, míg meg nem tanult egyszerre mindkét kezével és lábával írni. Az orvosok szerint Chen Siyuan-nek olyan fejlett a jobb és bal agyfélteke összekapcsolásáért felelős része az agyának, ami jóval meghaladja az átlag ember képességeit. Siyuan szerint kiváló koncentrációs gyakorlat ez a fajta írásmód.

(forrás: BorsOnline)

Continue Reading
You may also like...

További Hírek

  • Hírek

    BME VÁRI IRODALMI SZÍNPAD TÖRTÉNETE

    By

    MEGHÍVÓ A TEMI FŐVÁROSI MŰVELŐDÉSI HÁZA TISZTELETTEL MEGHÍVJA ÖNT A DEBRECZENI TIBOR RENDEZŐ ÁLTAL VEZETETT BME VÁRI IRODALMI SZÍNPAD TÖRTÉNETE (1968-1980) CÍMŰ KIÁLLÍTÁS MEGNYITÓJÁRA IDŐPONT: 2025. MÁRCIUS 10. 18 óra HELYSZÍN: TEMI...

  • Hírek

    Elhunyt Taxner-Tóth Ernő

    By

    A Magyar Írószövetség szomorúan tudatja, hogy 2025. január 27-én elhunyt Taxner-Tóth Ernő (1935–2025) Széchenyi-díjas irodalomtörténész, akadémiai doktor, professor emeritus.

  • Hírek

    Nagyszabású bemutató: Lutter Imre új kötete

    By

    December 3-án mutatják be Lutter Imre vadonatúj, Test és tudat című verseskötetét az Operettszínház Kálmán Imre színpadán, sztárvendégek közreműködésével.

  • Hírek

    Felfedezések

    By

    Rendhagyó kiállítás nyílt az INDA Galériában a 110 éve született Kazinczy János Antal, az itthon talán még kevesek által ismert festő – és szobrászművész életművéből.

  • Hírek

    Ők az idei Radnóti-díjasok

    By

    A Radnóti-díjak átadásával ért véget a XXVIII. Radnóti Költészeti Biennálé, amelynek programjai a Győri Nemzeti Színházban és Abdán, Radnóti kivégzésének emlékhelyénél zajlottak

To Top