Barion Pixel
Connect with us

Demagógia helyett szerelem

Hírek

Demagógia helyett szerelem

Koltay Gábor különleges estet rendez a Thália Stúdióban: Wass Albert szerelmeihez íródott leveleiből áll össze a produkció, amelyet filmes montázsok színesítenek majd. A főszerepben Rékasi Károlyt láthatja a nagyérdemű, aki Kolozsvárra is elutazott a szerep kedvéért.

Wass Albert szerelmes leveleiből és az Adjátok vissza a hegyeimet című film montázsaiból építkezik a Szerelmem, Erdély című darab, amelyet 2010. december 17-én mutatnak be a Thália Stúdióban, Koltay Gábor rendezésében. A kulönleges előadás decembertől havonta két alkalommal lesz látható a színházban.

Rékasi Károly, aki Wass Albertet személyesíti meg a darabban, még Kolozsvárra is elutazott, hogy az író diákéveinek helyszínén még inkább magáévá tegye a szerepet. A színész így nyilatkozott a darab kapcsán: “Mindenkinek joga van a boldog és harmonikus élethez, ám a pozitív ingerek befogadásához elengedhetetlen, hogy legyen fülünk, szívünk és szemünk. Úgy gondolom, hogy Wass Albert versei megnyitják azokat a csatornákat, amelyekkel észrevehetjük az olyan apróságokat, mint például a hulló színes őszi falevelek, vagy tavasszal a virágzó pipacs.”

A vers.hu szerkesztőinek szubjektív megjegyzése: bízzunk benne, hogy Wass Albert költészetén túlmutat majd a darab, és az Amerikába emigrált közíró helyett egy ember értékeit láthatjuk színpadon, izgalmas dramaturgiába szőve, és kevésbé a társadalmi-politikai szerepvállalás sokat hangoztatott szellemisége kerül a szerelmi sorokon át előtérbe. Kíváncsian várjuk az előadást, amely ilyen téren akár úttörő is lehet.

 

Continue Reading
You may also like...

További Hírek

  • Hírek

    Ledöntötte valaki Kormos István szobrát

    By

    Ledöntötte valaki Kormos István, író költő, és műfordító szobrát Mosonmagyaróváron. A kiváló dramaturg és szerkesztő a felnőttirodalom mellett  gyerekirodalomban is maradandót alkotott, generációk nőttek fel a meséin és a gyerekversein.

  • Hírek

    Megnyílt a Horizont-idéző Verspark Orfűn

    By

    Varró Dániel, Huzella Péter és Lutter Imre társaságában, nyílt nap keretében mutatta be a sajtónak és az érdeklődőknek József Attila 120. születésnapján, a magyar költészet napján Orfűn a Horizont-idéző Versparkot a myspace...

  • Hírek

    Elhunyt Tamás Menyhért, a Nemzet Művésze

    By

    Életének 85. évében csütörtökön elhunyt Tamás Menyhért Kossuth- és József Attila-díjas író, költő, a nemzet művésze, a Magyar Művészeti Akadémia (MMA) rendes tagja – tudatta az MMA csütörtökön az MTI-vel.

  • Hírek

    Meghalt Tolnai Ottó

    By

    A Kossuth-díjas író, költő, műfordító 84 éves volt. A délvidéki magyar irodalom meghatározó alakja hosszú és termékeny életművet hagyott maga mögött.

  • Hírek

    Petőfi életében eladta saját verseinek jogát

    By

    Petőfi Sándor és Jókai Mór hajnalban értek haza közös lakásukba, mivel egész éjjel a 12 pontot fogalmazták.

To Top