Barion Pixel
Connect with us

Zalán Tibor fődíja a költőversenyen

Hírek

Zalán Tibor fődíja a költőversenyen

Zalán Tibor a 21. Salvatore Quasimodo Nemzetközi Költőverseny fődíjasa, különdíjat kapott Aczél Géza, a Bertha Bulcsu-díjat idén Száraz Miklós György kapta – jelentették be a díjkiosztó gálaesten, szombaton Balatonfüreden.

A költőversenyre közel kétszáz pályázó négyszáz művel nevezett. A magyar-olasz kulturális évad részeként zajló eseményre a magyar alkotók mellett Svédországból, Németországból, Szlovákiából és Ukrajnából is érkeztek pályázatok – hangzott el a gálaesten. Zalán Tibor a Kései Berzsenyi-esték című költeményével nyerte el az emlékdíjat és az azzal járó ösztöndíjat. Különdíjat kapott Aczél Géza, az Alföld című irodalmi, művészeti kritikai folyóirat főszerkesztője, a Címszavak egy torzószótárból című lírájáért.

A Bertha Bulcsú-emlékdíj pályázaton idén is öt alkotó vehetett részt. Oklevelet kapott Csontos János, Cs. Kovács Márta, és Tóth László. Az emlékdíjra meghívásos alapon érkeznek a pályaművek, amelyek a Balaton természeti és kulturális értékeiről, a térség mai állapotáról szólnak. Bóka István (Fidesz-KDNP), Balatonfüred polgármestere a gálaesten elmondta, hogy a költőverseny ma már hagyományokkal rendelkezik a városban, s immár kísérőrendezvények is kapcsolódnak hozzá.

Pénteken Arnaldo Dante Marianacci költő emlékfát ültetett a Tagore sétány melletti “olasz ligetben”, majd a Vaszary Villában Piero Gauli és Aligi Sassu olasz képzőművészek közös tárlata, valamint a Róma-Budapest – A Novecento művészei Magyarországon című kiállítás nyílt meg – tekintett vissza a polgármester. Szombaton irodalmi matinével, könyvbemutatókkal, irodalmi produkciókkal folytatódott a programsorozat, majd a hagyományokhoz híven megemlékezést tartottak Salvatore Quasimodo Nobel-díjas költő emlékfájánál a Tagore sétányon.

A gálaesten Gina Giannotti, a budapesti Olasz Kultúrintézet igazgatója elismerését fejezte ki Balatonfürednek, amiért hűségesen ápolja Salvatore Quasimodo emlékét, s amiért támogatja a művészeteket és az irodalmat.

A híres olasz költő, Salvatore Quasimodo 1961-ben járt Balatonfüreden, a Tagore sétányon gyógyulásának emlékére emlékfát ültetett és versben fogalmazta meg a balatoni tájhoz, a városhoz fűződő érzéseit. A Nobel-díjas olasz költő tiszteletére rendezik meg 1992 óta évről évre a Quasimodo Nemzetközi Költőversenyt és Költőtalálkozót, amely mind a magyar, mind az olasz kulturális élet kiemelkedő eseménye. A költőversenyre több száz magyar és külföldi pályázat érkezik minden évben, amelyek közül zsűri választja ki a legjobbakat. Az emlék-, valamint a különdíjas verset olasz nyelvre is lefordítják.

(forrás: MTI)

 

Continue Reading
You may also like...

További Hírek

  • Hírek

    Ők az idei Radnóti-díjasok

    By

    A Radnóti-díjak átadásával ért véget a XXVIII. Radnóti Költészeti Biennálé, amelynek programjai a Győri Nemzeti Színházban és Abdán, Radnóti kivégzésének emlékhelyénél zajlottak

  • Hírek

    Versmondó verseny Váci Mihály emlékére

    By

    „Szelíden, mint a szél” címmel rendezi meg az idén százéves Váci Mihály tiszteletére országos vers- és prózamondó versenyét az Északkelet-magyarországi Regionális Versmondó Egyesület és anyaszervezete, a Magyar Versmondók Egyesülete.

  • Hírek

    Rangos irodalmi díjat Krasznahorkai László

    By

    Krasznahorkai László Herscht 07769 című regénye nyerte el idén a Kulturhuset Stadsteatern Nemzetközi Irodalmi Díjat, melyet Daniel Gustafsson fordított le svéd nyelvre. Az elismerés kitüntetettjeit öt jelölt szerző és hat jelölt fordító...

  • Hírek

    Győrben tartják a Radnóti Biennálét

    By

    Jávori Ferenc Fegya és Lutter Imre Radnóti-verskoncertjének ősbemutatójával indul november 7-én a Radnóti Biennálé, majd az azt követő hétvégén színpadra lépnek az ország legjobb versmondói a Győri Nemzeti Színházban.

  • Hírek

    Indul a Sorok között Lutter Imrével

    By

    Vadonatúj epizódokkal folytatódik a Sorok között Lutter Imrével című műsor az ATV képernyőjén, a Spirit FM-en és a YouTube közösségi videómegosztó portálon.

To Top