Barion Pixel
Connect with us

Szegény Dzsoni és Árnika

Hírek

Szegény Dzsoni és Árnika

SZEGÉNY DZSONI ÉS ÁRNIKA – egyszemélyes előadás készült a Bábszínházban.
Egy gyermekkori meseélmény hatására rendezte meg első egyszemélyes előadását a fiatal bábszínész, Pájer Alma Virág.

Lázár Ervin: Szegény Dzsoni és Árnika című meséje október 11-től látható a Budapest Bábszínház Ország Lili Stúdiójában.
Lázár Ervin meséje sok kisgyerek kedvenc története, így volt ezzel Pájer Alma Virág bábszínész is, akire bevallása szerint óriási hatással volt Sólyom András filmadaptációja. „Még ma is lúdbőrös vagyok Törőcsik Mari Százarcú Boszorkányától” – mondta. Az utolsó egyetemi évben aztán egyszemélyes darabot kellett készíteniük, és azt gondolta: „Kéne egy gyerekelőadás. Ami nehéz. Amit jó érzés csinálni. Egyedül! És legyen fordulatos! És izgalmas! És szerelmes! És kicsit borzongató! Milyen jó lenne boszit játszani benne! Várjunk csak! Mindenkit én fogok játszani benne!”

Képtalálat a következÅ're: „szegény dzsoni és árnika”

Szegény Dzsoni a világ legszabadabb emberének vallja magát, egészen addig a napig, amíg meg nem ismerkedik Árnika királykisasszonnyal, Östör király leányával. Onnantól kezdve Szegény Dzsoni a saját szívének rabja lesz: beleszeret Árnikába, és Árnika is belé. Jöhetne az ásó-kapa-nagyharang, ha nem keresztezné a szerelmesek tervét a Százarcú Boszorkány. A gonosz öregasszony rettentő átokkal sújtja őket: ha Dzsoni ember, akkor Árnika kacsává változik, ha pedig Árnika ember, akkor Dzsoniból lesz kacsa. A szerelmesek egyetlen vágya, hogy újra egyformák legyenek, ezért útnak indulnak, hogy megkeressék a Hétfejű tündért, aki talán feloldhatja az őket sújtó átkot.
Lázár Ervin Szegény Dzsoni és Árnika című története egyszerűen és érthetően beszél olyan örökérvényű és fontos témákról, mint a szabadság, az önzetlen szeretet, a pénz értéke és olyan mindennapi emberi tulajdonságokról, mint a düh vagy a sértettség.

Képtalálat a következÅ're: „Ellinger Edina szegény dzsoni”

Ellinger Edina bábszínész, rendező – aki Pájer Alma Virág konzulense volt a vizsgaelőadásában – azt mondta: a fiatal művész előadása épp olyan, mint ő maga. Mosolygós és mélyérzésű. Egy fantáziadús és szeretetteljes világ elevenedik meg a Budapest Bábszínház színpadán.
Pájer Alma egyszemélyes darabja Nagy Orsolya bábszínházi adaptációjából készült, amelyben Raffai Péter, Kármán Dániel és Szabó Mátyás Péter felelnek a látványért. A zenei felvételeket Wagner-Puskás Péter és Teszárek Csaba készítették. Az előadást 6 éven felülieknek ajánljuk.

(forrás: szinhaz.org)

 

Continue Reading
You may also like...

További Hírek

  • Hírek

    Kovács András Ferenc Költészeti Díj

    By

    A 2000 eurós pénzjutalommal járó Kovács András Ferenc Költészeti díjat évenként egyszer adják át a szakmai kuratórium döntése alapján.

  • Hírek

    A költészet élmény, segítség, menedék

    By

    Lutter Imrét versek keltik, s versekkel fekszik – számára minden egyes nap a költészet ünnepe. Zelk Zoltán gyerekverseivel érkezett meg a költészet Lutter Imre életébe, aki már nagyon fiatalon ráébredt arra, hogy...

  • Hírek

    ÚJ HELYEN, KESZTHELYEN!

    By

    Új helyen, Keszthelyen rendezi meg 2024. augusztus 22-től 25-ig a Bujtor István Filmfesztivált a Latinovits Emlékmű Alapítvány és a Magyar Versmondók Egyesülete. A sokszínű fesztivál a filmes kínálat és a vörös szőnyegen...

  • Hírek

    Megdöbbentő történeteket őriznek a falak

    By

    A mai napig őrzi Ady Endre emlékét az a budapesti ház, ahol haláláig élt legendás költőnk. Az első emeleti, erkélyes lakás a pesti Veres Pálné utca 4-6. szám alatt található, és legfőbb...

  • Hírek

    Ellopták Radnóti szobrát Pannonhalmáról

    By

    A fekvő üreges bronzszobrot felfeszítették és a nyakrésznél eltörték, a fejet ott hagyták.

To Top