Barion Pixel
Connect with us

Posztumusz Vonnegut-kötet

Hírek

Posztumusz Vonnegut-kötet

Január 25-én jelent meg Amerikában Kurt Vonnegut eddig sehol sem publikált novelláit tartalmazó – újabb – posztumusz kötete While Mortals Sleep (Míg a halandók alszanak) címmel.

Dave Eggers (nálunk az Ahol a vadak várnak című mesekönyv regényváltozatának szerzőjeként ismert) a kötet előszavában Vonnegut brilliáns, szórakoztató és gyakran kegyetlenül csípős stílusát egy egész írógeneráció számára példaként és inspiráló forrásként jellemzi. A novelláskötetben az ember és a gépek, a művészet és a lelemény kapcsolata, valamint az jelenik meg, hogyan hat a szerencse és a hírnév az átlagemberek életére.

Az egyik novella egy ambiciózus útépítőről szól, aki ideje nagy részében buldózereket és útépítő munkásokat igazgat, szabadidejében vonatmakketezéssel foglalkozik, egészen addig míg álmai asszonya gyökerestül fel nem forgatja az életét. Egy másik történetben egy zsémbes újságkihordó szinte akaratán kívül egy csodálatos karácsonyi mesébe csöppen, egy disznótenyésztő özvegyét pedig furcsa, mágikus levelekkel bombázza egy titokzatos férfi, akivel még sosem találkozott élőben.

 

Continue Reading
You may also like...

További Hírek

  • Hírek

    SZFE: autonómiát követelnek a hallgatók

    By

    Újra felerősödtek a feszültségek a Színház- és Filmművészeti Egyetemen: hallgatók és oktatók egy része szerint az intézmény működése továbbra sem tükrözi az egyetemi autonómia szellemiségét, ezért vezetői változásokat sürgetnek.

  • Hírek

    Vandálok Petőfi emlékoszlopánál

    By

    Május 15-én reggelre vandál támadás érte a strasbourgi Petőfi tér emlékoszlopát. Ellopták Petőfi Sándor bronzplakettjét, kivésték az aranybetűs feliratot, és az oszlopot is megrongálták. A nyomok alapján megpróbálták kidönteni, majd szétfaragni a...

  • Hírek

    Fórum a színházi szervezetek jövőjéről

    By

    A Magyar Versmondók Egyesülete is részt vett a Magyar Színházi Társaság minap megtartott szakmai fórumán, ahol a színházi élet kihívásait, elmúlt másfél évtizedes tapasztalatait és jövőbeni kérdéseit is megvitatták a résztvevők.

  • Hírek

    Újra Petőfi nevét viseli a laktanya

    By

    Péntek délelőtt hivatalosan is visszakapta korábbi nevét a Petőfi Sándor-laktanya – ezt Ruszin-Szendi Romulusz honvédelmi miniszter jelentette be a laktanyában tartott ünnepélyes eseményen.

  • Hírek

    Az erdélyi irodalom jövője

    By

    A magyar irodalom közösségteremtő erejéről, az erdélyi kulturális örökség megőrzéséről és a kommunista múlt feltárásának szükségességéről is szó esett a Méhes György – Nagy Elek Alapítvány csütörtök esti kolozsvári díjátadó gáláján.

To Top