Március 20-án kétnapos verseket népszerűsítő rendhagyó művészeti akció kezdődik, amely március 21-én éjfélkor, a Költészet Világnapjának utolsó perceiben ér véget. A versek kedvelői két napon keresztül az egész országban láthatóvá teszik a költészetet, az utcán, lámpaoszlopokon (pl. plakátok formájában) és számtalan egyéb kreatív módon is.
Fotó: Bölcsföldi Anna
Az alternatív vers megjelenési helyek közt szerepelhet a hűtőszekrény ajtaja, a fürdőszoba tükre, a szomszéd postaládája, az irodában a kollégák asztala, az iskolákban a hirdetőtáblák, stb.
Az eseményhez bárki csatlakozhat, egyedül vagy csoportosan, akár a vers-plakátolással, akár egyéb verseket láthatóvá tévő akcióval. Több könyvtár is támogatja az ötletet az ország minden részéből.
Íme a felhívás:
„KIADÓ LAKÁS…” „Elveszett kutya…” „Végkiárusítás…” – „Karinthy Frigyes : Számadás a tálentomról…”
Március 21. a Költészet Világnapja.
Posztolj verset az utcára március 20-án reggeltől, másnap estig!
Mondjuk lámpaoszlopokra.
(vagy esetleg iskolában a hirdetőtáblára, a házban a szomszédok postaládájába, benn az irodában kollégák monitorjára, otthon a hűtőre, szórólapként osztogatva a metróban vagy költők szobrai közelében, erkélyedről lelógó molinón, s.í.t.)
Légy kreatív, posztolj verset!!*
*: kérlek vedd figyelembe a hatályos törvényeket. Nem megfelelő helyekre való vers-plakát ragasztása szabálysértési eljárást vonhat maga után. Kérlek mindenképp tájékozódj mielőtt posztolsz!!! A szervező semmilyen felelősséget nem vállal.
Ha tetszik az esemény, csatlakozz, hívd meg a barátaid is. Kérlek a kommentek szekcióban kerüld a másokat bántó, sértő bejegyzéseket. Tiszteljük meg egymást. Kérlek a politikát is tegyük félre ez alkalommal. Ez a Költészet Világnapja. Ünnepeljünk!
A Költészet Világnapjáról: Naima Tabet, a marokkói oktatási, kulturális és tudományos nemzeti bizottság főtitkára vetette fel 1998-ban egy UNESCO-hoz intézett levelében a nemzetközi költészeti nap kijelölését. 1999. november 18-án az UNESCO közgyűlésének 30. ülésszaka március 21-ét, az északi félteke tavaszának első napját nyilvánította A KÖLTÉSZET VILÁGNAPJÁvá, melyet minden ország a saját eszközeivel, a nem-kormányzati szervek aktív részvételével, a nyilvános és civil szervezetek bevonásával ünnepelhet meg.