Egy alkotótábor, ahol az ország különböző pontjaiból érkezők azt gondolják, hogy a vers, az irodalom, a színház nem szégyen, hanem eszköz a mindennapok színesebbé tételére. Vadregényes helyszín, ihletett környezet, művészi légkör egy Duna-parti hajón, népszerű költőkkel, írókkal, színészekkel és verszenekarokkal.
A Csillag születik tehetségkutató műsorban ismertté vált Kávészünet együttes, és a Kaleidoszkóp-díjas Aphonia-Sajtkukacz zenekar koncertjeitől lesz hangos a Neszmélyi Hajóskanzen július 9-től 16-ig: ekkor tartja Versművészeti Táborait a Magyar Versmondók Egyesülete a vers, a színház és a költészet, a kreatív írás iránt érdeklődőknek. Lutter Imre előadóművész, drámapedagógus idén is neves szakember gárdával vág neki a szakmai táboroknak: a művésztanárok között van Buda Ferenc Kossuth-díjas és Turczi István József Attila-díjas költő, műfordító, Kinizsi Ottó színész, Kiss László rendező, Bakos-Kiss Gábor színművész, Szennik Évi diákszínjátszó-rendező, Katona Szilvia mozgástanár ésWiegmann Alfréd rendező.
Ez egy műhely, ahol megtanulhatod az érzéseket kezelni és reprodukálni, a gondolatokat művészi nyelven, hétköznapi módon kinyilvánítani. Egy csapat, ahol több csoportban, azonos célért, de egyénre szabottan kapsz komplex képzést, színészmesterségből, hangképzésből, kommunikációból, színpadi mozgásból, a gyakorlatira, színpadra és hétköznapokra építve.
– Nálunk a helyed, ha fejlődni akarsz, mert színész vagy előadóművész lennél.
– Itt a helyed, ha nem akarsz művész lenni, de szereted a versek világát, vállalod önmagad és évekre meghatározó önismereti anyagra vágysz.
– Jelentkezz, ha fejlesztenéd a kifejező eszközeidet, mert szükséged lesz rá tanulmányaid, munkád terén.
A Versművészeti Szemináriumba érkező diákok, hallgatók hangképzést, beszédtechnikát, színpadi mozgást tanulhatnak, szituációs feladatokban, bizalomjátékokban, helyzetgyakorlatokban próbálhatják ki magukat, a színpadi és a pódiumi jelenlét szabályait ismerhetik meg.
A Színész és Előadóművész Felkészítő Műhely azoknak szól, akik a színházművészetet és az előadóművészetet leendő hivatásuknak tekintik. A színészmesterség mellett klasszikus és kortárs művek rendhagyó feldolgozása, egyéni versfoglalkozások, helyzetgyakorlatok, színpadi mozgás és beszédképzés folyik a műhelyben, amely nagyban épít a Színház- és Filmművészeti Egyetem felvételi vizsgájára.
A Magyar Író Akadémiával közös Írásművészeti Műhely célja, hogy a nem professzionális írók, költők, versfaragók illetve tanulni vágyó, a mesterség fogásait elsajátítani akaró pályakezdő szerzők verstani, írástechnikai, költészet- és prózaesztétikai ismereteit bővítsék, a szemináriumi jellegű speciális feladatokat közösen és személyre szólóan megbeszéljék, értékeljék.
A táborok bárki számára nyitottak, a leendő résztvevőket június 15-ig fogadják könnyített feltételekkel, jelentkezési sorrendben, mert a helyek száma korlátozott!
A szervezők külön oldalt hoztak létre a facebook közösségi portálon Versművészeti Táborok néven.
Keresd a Versművészeti Táborokat a facebook-on is!
A részleteket a vers.hu oldal közli a Táborok menüpontban, de bővebb információ kérhető a verstaborok@gmail.com címen is,
vagy 06 20 512 8004-es telefonszámon.