Bár rosszul viseli a bezártságot, mindig jókedve van és folyton mosolyog Pásztor Erzsi Kossuth-díjas színművész, aki a járvány idején inkább otthon marad, ha teheti. A legjobban az zavarja, hogy a koronavírus helyzet miatt annyit kell mellőznie a színházat, mint még soha életében. Erről is beszél és a fiataloknak üzen Ady szavaival szombaton este a Sorok között, Lutter Imrével.
Pásztor Erzsi, a Szomszédokban a nehéz természetű Janka néni karaktere révén országosan ismertté vált színművész kislánykora óta mindig vidám, pedig nem mindig van rá oka. Gyermekként az iskolából hazaérve édesanyjáék már várták, hogy meséljen, és ő imádott mesélni. A háború után egy romos polgári lakásba költöztek be, amit ők maguk, a két kezükkel újítottak fel. Semmijük nem volt, nyomorban éltek, de rengeteget nevettek és boldogok voltak.
Óvodásként lépett fel elsőként, és egyszer el is felejtette egy fellépésen a szövegét, és bár az előadáson nem szólt egy szót se, úgy ment le a színpadról, hogy abban a pillanatban tudta, színésznő akar lenni. Persze családja akkor még nem vette komolyan. Anyja fodrásznő volt, de odavolt a színházért és gyerekként sokat járt vele színházba, emlékei szerint a János vitézt látta először a Városi Színházban. Édesanyja a moziért is rajongott. Kislányként minden jeles alkalomra mese- és verseskönyvet kapott ajándékba, sőt, anyja színházjegyet ajándékozott a beosztottaknak is.
Kevesen tudják, hogy tehetsége milyen különös módon ütközött ki az iskolában. Harmadévben ki akart maradni a gimnáziumból, mert nem ment neki a matek és a fizika, és úgy gondolta, nem tud leérettségizni. Édesanyját franciatanára nyugtatta meg, hogy valahogy levizsgázik majd, hogy milyen módon, az mindegy, mert úgyis színésznő lesz. Egy franciaóra után a tanárnő behívta a tanáriba, ő pedig azt hitte, kirúgják – ehelyett arra kérték, hogy játssza el nekik a franciatanárát, mert a szünetekben kiválóan utánozza. A munka gyümölcse nem maradt el, leérettségizett és elsőre felvették a Színház- és Filmművészeti Főiskolára. A versmondástól viszont egész életében rettegett és csak akkor vállalt ilyet, ha muszáj volt. Hosszú évekig egyetlen versből élt: Benjámin László Művészbecsületét el is mondja Lutter Imre műsorában, és személyes élményeiről beszél Ady Endre: Üzenet egykori iskolámba című verse kapcsán, amellyel a fiatalságának és hajdani iskolatársainak üzen.
A beszélgetést szombaton este láthatják a nézők az ATV-n, a Sorok között Lutter Imrével című műsorban, amelynek ajánlója itt nézhető meg:
Lutter Imre egy-egy vers kapcsán minden szombat este beszélget sztárvendégeivel az életükről. Mácsai Pál, Koltai Róbert, Azurák Csaba, Zsédenyi Adrienn vagy Joshi Bharat éppúgy a vendége lesz, mint Vitray Tamás, Charlie, Győrfi Pál, Farkas Bertalan, Király Viktor vagy Németh Lajos.