Ismét meghirdeti Kőfal Pálya IV. pályázatát az Új Színház. A cél bemutatkozási és játszási lehetőséget biztosítani független – a kőszínházi struktúrán kívül dolgozó – színházi alkotóknak, csoportoknak. Pályázni olyan új stúdiószínpadi produkcióval lehet, amelynek témája a magyar történelem valamely eseménye, és ennek izgalmas, ma is átélhető történetként való feldolgozása.
Most, negyedik alkalommal Kőfal-Pálya IV. – Históriák és életképek a magyar nép „zivataros” és „napfényes” évszázadaiból” címmel, történelmi tematikával írták ki a pályázatot a 2011-12-es évadra – tájékoztatott az Új Színház. Ebből a témakörből várják a pályaműveket, különösen azokat, amelyek a múlt hagyománya és korunk technikai őrülete közt találnak kapcsolódási pontokat. A jól bevált hagyomány szerint az Új Színház az infrastruktúrán és a marketing biztosításán túl, az esetlegesen keletkező jegybevétel megosztását vállalja.
Az Új Színház először a 2007-2008-as évadban hirdette meg Kőfal-Pálya pályázatát, majd a 2009-10-es és 2010-11-es évadban még két alkalommal.
A pályázat célja az volt, hogy a struktúrán kívül színházak számára bemutatkozási lehetőséget kínáljanak, kőszínházi keretek közt.
Az első pályázat még nem volt tematikus, a második esetében gyerekdarabokat vártak, a harmadik pályázatnál zenés, ifjúsági korosztálynak szóló előadásokat.
Eddig minden pályázati kiírásban szerepelt, hogy az elbírálásnál előnyt élveznek az Új Színház művészeit is alkalmazó produkciók.
A korábbi pályázatokon nyertes előadások rendszerint négynél több előadást éltek meg: A Grönholm-módszer még mindig repertoáron van 2008 januárja óta, a Világszép nádszálkisasszony is 2009 szeptembere óta megy.