A Magyar Színházi Társaság a néhány hete megnyílt Kálmán Imre Teátrumban tartotta meg közgyűlését. A Társaságba öt szervezet kérvényezett felvételt, köztük a Magyar Versmondók Egyesülete és a nyíregyházi Móricz Zsigmond Színház felvételt nyert.
A közgyűlés a Magyar Versmondók Egyesülete, a Szentendrei Kulturális Központ és Nonprofit Kft., a Napsugár Bábszínház és a nyíregyházi Móricz Zsigmond Színház Nonprofit Kft. jelentkezését a közgyűlés egyöntetűen elfogadta, a Showszínház azonban nem felelt meg a Társaság által támasztott feltételeknek.
A Magyar Versmondók Egyesülete 2017. május 22-től a Magyar Színházi Társaság teljes jogú tagja. A közgyűlésen az egyesületet Kiss László elnök és dr. Lutter Imre ügyvezető elnök képviselte.
A Magyar Színházi Társaság a Magyar Színházművészeti Szövetség jogutódjaként alakult 1997. október 13-án.
Az alapító szervezetek a Társaságot azért hozták létre, hogy a magyar színház művészeti és szakmai szervezetei a magyar színházművészet egyre gazdagabb sokszínűségére alapozva, eddig eredményeik védelmében, intézményei fejlődése és fejlesztése érdekében a demokratikus Magyarország folyamatosan alakuló piaci és társadalmi viszonyai között a korábbiaknál is összehangoltabban léphessenek fel.
E célok elérésére átlátható szervezettel, a színházművészet iránt elkötelezett képviselőkkel, a változó világra nyitottan kívánnak hosszú távon együttműködni.
A Társaság célja: a magyar színházi kultúra fejlődésének társadalmi eszközökkel való előmozdítása, a színházi értékek védelme, tömegbázisának fejlesztése az oktatási struktúrában és a színházi öntevékenységben, a színházi területen működő minden erre igényt tartó szakmai szervezet és intézmény szakmai képviselete és összefogása.
A magyar színházi kultúra elért eredményeinek, intézményeinek, társadalmi rangjának védelme, folyamatosságának biztosítása. A színházi területen működő szakmai szervezetek tevékenységének koordinálása – adott esetben képviselete -, valamint a nemzetközi kapcsolatok ápolása.
A Társaság tagjai önálló jogi személyként működő alábbi intézmények és szervezetek lehetnek:
Magyarországon működő hivatásos színházak
szakmai érdekvédelmi szervezetek
egyéb szakmai intézmények
Szakmai érdekvédelmi szervezetek:
MASZK Országos Színészegyesület
Független Előadó-művészeti Szövetség
Színházi Dramaturgok Céhe
Magyar Színházrendezői Testület
Magyar Bábművészek Szövetsége
Magyar Látvány-, Díszlet- és Jelmeztervező Művészek Társasága
Szabadtéri Színházak Szövetsége
ASSITEJ (Magyar Központ Gyermek és Ifjúsági Színházak Nemzetközi Szövetsége)