Idén július 30-án lejár Ráckevei Anna vezetői megbízatása Debrecenben. A színi igazgató meghozta döntését. A Jászai-díjas, Érdemes művész – mint a színház történetének első női direktora – 2013-tól irányította a teátrum munkáját.
„A hagyományokra építve, azokat szem előtt tartva, de korszerű módon csináljunk színházat” – hangoztatta a színésznő a kulturális bizottság előtti meghallgatásán öt évvel ezelőtt. Mint mondta, nagyon fontos, hogy megismerje a debreceni közönség az új színházi nyelveket.
Ráckevei Anna / Fotó: valasz.hu
A szabályok szerint a színházaknál az igazgatói pályázatot hat hónappal a regnáló vezető szerződésének lejárata előtt ki kell írni. A dehir.hu értesülései szerintRáckevei Anna bejelentette a társulat előtt, hogy nem pályázza meg újra a direktori tisztséget.
“Igazán büszke és hálás vagyok, amiért a Csokonai Színház élén részese lehettem ennek az öt évnek, de szeretnék újra a színészi munkámra koncentrálni, és több időt tölteni a családommal” – nyilatkozta Ráckevei Anna a portál megkeresésére.
A versmondás egyik naturalista tolmácsolójaként is bemutatkozó Ráckevei Anna 1978-1981 között a Nemzeti Színház Stúdiósa volt. 1981-ben vették fel a Színház- és Filmművészeti Főiskolára, ahol 1985-ben végzett. 1985-1989 között a Madách Színház, 1989-1991 között pedig a Nemzeti Színház tagja volt. 1991-1993 között szabadfoglalkozású színészként dolgozott, 1993-1997 között a Művész Színházban, illetve Thália Színházban játszott. 1997-ben a Kelemen László Színkör, 1998-ban az Új Színház tagja lett. 2002 és 2003 között a Nemzetibe tért vissza. 2006-tól a debreceni Csokonai Nemzeti Színház művésze. 2013. március 28-án Debrecen város közgyűlése a Csokonai Nemzeti Színház igazgatójává választotta, miután Vidnyánszky Attila addigi direktor sikeresen pályázott a Nemzeti Színház főigazgatói tisztségére.
Első filmszerepe az 1985-ben készült Bevégezetlen ragozás című tévéfilmben volt. A férje Horváth Lajos Ottó színművész.
Meryl Streep, háromszoros Oscar- és kilencszeres Golden Globe-díjas amerikai színésznő magyar hangja, az irodalmi folyóiratról elnevezett Lyukas Óra című egykori költészeti műsor állandüó versmondója volt.